Harita ve Ölçüm Hizmetleri

Harita ve haritacılık hizmetleri her geçen gün daha da değerli hale gelmekte ve bir çok sektörde temel altlık olarak karşımıza çıkmakta. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı sektörlere değişik ölçme metotları ile haritacılık hizmeti sağlama yeteneğine sahibiz.  Bir arazi etüd hizmeti almak, araziyi ölçme ve mülkle ilgili doğru bilgi ve veri edinme sürecinizi hızlandırabilir. PNR Harita, mühendislik, inşaat, telekomünikasyon, enerji, gayrimenkul ve gayrimenkul geliştirme, tarım, orman, restorasyon, makine montaj ve farklı endüstri kollarında en yüksek kalite ve kesin sonuçları sağlar. Arazi araştırma ve ölçüm hizmetlerimiz:

Mülkiyet, Sınır Ölçümleri ve Topoğrafik Harita (Halihazır Harita) Hizmetleri

Mülkiyet ve mülkiyete ilişkin tespit, aplikasyon ( yerinde belirtme ), İmar Kanunu 18. madde kapsamında İmar Planı Uygulaması taleplerini kişi ve kuruluşlara yönelik olarak yapmaktayız. Çalışma süreçleri söz konusu taşınmaz ve arazi boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Topoğrafik Harita veya Halihazır Harita üretimi; üretilecek olan haritanın kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. Profesyonel ve uzman personelimiz ile her büyüklükteki projeyi sonuçlandırabilecek kapasiteye sahibiz . İster doğal gaz üretimi, boru hattı, elektrik iletimi ve dağıtımı, rüzgar enerjisi isterse GIS / Haritalama çözümleri olsun, beklediğiniz ve hak ettiğiniz sonuçları sağlayacak insan gücü ve teknolojiye sahibiz.

 

İnşaat Sektörü Harita Hizmetleri

Üst yapı, alt yapı, karayolu ve demiryolu gibi büyük çaplı projelerdeki haritalama ihtiyaçları ile bina inşaatı ve kentsel dönüşüm projelerinde TUS (Temel Uygulama Sorumluluk) çalışmalarında sizlere çözüm üretebiliriz. Ekibimiz mühendislik ihtiyaçlarınız için en güvenilir ve uygun maliyetli çözümün oluşturmasını sağlar. Hidrolojik ihtiyaçlarınız için kaynaktan varış noktasına kadar, arazi geliştirme projelerinin tüm tasarımlarına, projenizi zamanında ve hedeflenen bütçede tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz deneyim ve uzmanlığa sahibiz.

 

 

 

Tarihi Yapılar Restorasyon Harita Hizmetleri

Hemen hemen tüm kültürel miras yapılarının belgeleme ve analizi için boyut, konum ve form verileri projelendirmede önem arzeder. Lazer tarama ile binaların ve eserlerin detaylı retrospektif çalışmalarına imkan sağlanmakta, uzmanlarına tekrarlanan taramaları karşılaştırarak belirli bir zaman zarfında değişiklik ve erozyonu belirleme olanağı doğmaktadır. Proje Yöneticileri, projenin doğru bir 3D taramasına eriştiklerinde restoratif çalışmaları daha kolay planlayabilirler. PNR konunun uzmanlarına doğru verileri hızlı şekilde sağlayarak proje süresinin ve başarılı sonuçların alınmasına olanak sağlıyor.

 

Endüstriyel Harita Hizmetleri

Çelik Yapılar ve Fabrikalar

Fabrika ve büyük çelik yapıların bulunduğu karmaşık inşaat ortamında uzmanlığımız, özenle hazırlanmış yaklaşımımız, çözümü beraberinde getirmektedir. PNR Harita, inşaatın gerekli şartnamelere uygun olmasını sağlamak için yüksek hassasiyetli ekipman, yazılım ve lazer tarama teknikleri kullanarak anahtar teslim ölçüm çözümleri sunar.

Çelik işleme fabrikasyonu ve inşaat alanında, 3D lazer tarama teknolojisi kullanılarak, bileşenlerin gerçek üç boyutlu bilgilerinin hızlı ve doğru bir şekilde toplanması sağlanmakta ve bunların ölçekli gerçekçi görüntüleri oluşturulmaktadır. Toplanan lazer tarama verileri, tüm boyutların doğru bir şekilde belirlenmesini sağlayan mevcut yazılım ile analiz edilebilir.

PNR Harita, tesis inşaatındaki hassas ölçüm çalışmalarını yapabilecek teknik altyapıya sahiptir. Bu bağlamda, binaların ve tesislerin inşası için gerekli olan noktaları ve eksenleri aplike ederiz.

Yapımın istenilen özelliklere uygun olmasını sağlamak için en yeni lazer tarama ve konvansiyonel ölçüm tekniklerini uyguluyoruz. 3D lazer tarama teknolojisini kullanarak, modellenebilen, sorgulanabilen veya arşivlenebilen veriler aracılığıyla çevreyi modellemek için 3D ölçümleri yakalarız.

 

Gemi İnşatı

Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji ölçüm ekipmanlarımız sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarız. Spesifik olarak,

i) gemi gövdesi şekli, boyut analizi, kontrol ve doğrulama

ii) sigorta muayenesi ve hasar analizi için yapı olarak gövde

iii) parça kurulumu ve montajı için model oluşturma dahil olmak üzere endüstriye geniş bir yelpazede ölçüm hizmeti

iv) deformasyon analizi ve tanklar üzerinde rapor oluşturulması

v) geometri doğrulaması ile ilgili olarak deformasyon analizi

 

Makine Kurulumu

Sanayideki büyük makinelerin, istenilen hassasiyette kurulum yüzeylerinin kontrol ölçümleri ile gerekli montaj noktalarının tespiti, 3D boyutta kontrol ölçülerinin alınmasını yapıyoruz. Örneğin; vinç rayları, haddehane çerçeveleri, rotor kanatları, türbinler, gemi pervaneleri, vb. gibi büyük ve karmaşık bileşenlerin boyutsal muayenesini yapıyoruz.