ENERJİ

PNR Harita Enerji Orman, Güneş Enerjisi, Rüzgar Enerjisi, Maden sahalarında mühendislik konusunda uzman ve deneyimli ekipler ile çözümler üretmektedir. Enerji ve maden sahalarının projelerinin hazırlanması, yönetilmesi ve değerlendirilmesi kapsamında hizmetler sunmaktadır.

Müşterilerimize beklentilerini aşan profesyonel bir şekilde hizmet etmekteyiz ve en iyi sonuçları elde etmek için, karada, havada ve su üzerinde ölçüm boyutlu kontrol ve lazer tarama hizmetlerini entegre eden tek bir firma ile çalışmanın avantajını sunuyoruz. Ekibimiz, özgün projelendirme, ölçüm ve haritalama ihtiyaçlarınıza zamandan ve paradan tasarruf sağlayan çözümler sunma konusunda gerekli deneyime sahiptir.

 

RÜZGAR VE GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ İÇİN ÇÖZÜMLERİMİZ

Yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin artması rüzgar ve güneş enerji santrali projelerinin sayısını her geçen gün artırmaktadır. Rüzgâr türbinlerinin ve güneş panellerinin kesin konumu, enerji üretmede ne kadar başarılı olacağının önemli bir belirleyicisidir ve bir arazi etüd iş ortağı ile çalışmak, türbinlerin ve güneş panellerinin doğru konuma yerleştirildiğinden emin olmanıza yardımcı olabilir. Doğru ve hızlı yapılan arazi araştırması, projenin aplikasyonu ve sonrasındaki kontrol ölçümleri konusunda duyduğunuz özgün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.

 

 

Rüzgar Enerji Santralleri

Rüzgar Enerji Santralinin inşa edileceği arazinin 3 boyutlu modelleri ile, arazi etüt iş ortağınız olarak PNR Harita Enerji Orman, tepelerin, ağaçların veya diğer engellerin uygun rüzgar akışını engelleyebileceğini belirlemek için hava akışı analizi yapmanıza yardımcı olabilir. Aynı modeller, rüzgar türbinlerinden en fazla enerjiyi üretmek için hangi alanların en uygun olduğunu ve türbinlerin birbirinden ne kadar uzakta konumlandırılması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

Rüzgar Türbin Kuleleri ve Rotor Kanatların Kontrolü

Rüzgar türbini kuleleri ve rotor kanatları hava şartlarına ve toza maruz kalması sonucu oluşan aşınma ve hasarın tespitlerinde PNR Harita Enerji Orman olarak ileri harita teknolojilerini kullanarak yanınızdayız.

 

  • Temassız ve tahribatsız muayene yöntemleri
  • Erişilemeyen veya tehlikeli alanların incelenmesi, ölçülmesi ve gözlemlenmesi
  • Gizli kusurların ve arızaların tespiti
  • Karanlık alanlarda nesnelerin tespiti
  • Erozyon ve korozyonun tespiti
  • Anormalliklerin incelenmesi.

 

Güneş Enerji Santralleri

Güneş Enerji Santralinden mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenin anahtarı, projeye için ayrılan araziye mümkün olduğunca çok panel yerleştirmek ve bu panellerin mümkün olduğunca fazla enerji topladığından emin olmaktır. Bunun için doğru yer seçimi çözülmesi gereken önemli bir sorun ve arazi iş ortağınız olarak; alternatif araziler arasında seçim, güneş panellerinin doğru konumlandırılması, arazinin ortalama güneş alma süresi, panellerin düzgün çalışabilmesi için gereken yükseklik ve gölgeleme etkileri için hassas ölçüm aletleri, Lazer tarama ve Drone gibi modern ölçüm araç ve teknikleriyle söz konusu alanın doğru dijital modellerini oluşturmak için kullanılabilecek ayrıntılı verileri sağlıyoruz. Mümkün olan en güçlü, düşük maliyetli ızgarayı oluşturmak için güneş panellerinin nasıl konumlandırılması gerektiği konusunda karar vermeyi sizler için kolay hale getiriyoruz.

 

Güneş Panellerinin Kontrolü

Güneş panellerinin aşırı ısınması, üretim dışı kalması, aşırı tozlanması, çizik veya mekanik eksiklik nedeniyle bakım ihtiyaçlarının tespiti problemlerini hızla çözmek için PNR Harita Enerji Orman olarak hazırız. Haftalar alabilecek tespitleri sizin için hızlandırıyor ve kayıplarınızı azaltıyoruz.